Strona główna – O nas

O nas

  • Historia
  • Grupa Filar
  • Twórcy Filar

Cała historia zaczęła się w zupełnie innej branży.

Nie jest to historia wielkiej korporacji czy zagranicznego kapitału, a dwójki ludzi, którzy z ogromną pasją i zaangażowaniem wspólnie kroczą przez życie, zarówno to biznesowe jak i prywatne. Klaudia i Paweł, o których mowa, prywatnie będący parą od ponad 7 lat, przekuli sukces osiągnięty w branży kosmetycznej i kilka lat temu, bazując na własnym kapitale, rozpoczęli działalność pożyczkową.

Pierwszych pożyczek udzielali jako osoby fizyczne i, jak to na początku bywa, popełnili przy tym mnóstwo błędów, przed którymi nie uchroniła ich ani pasja Pawła do prawa, ani współpraca z renomowanymi kancelariami prawnymi z Trójmiasta. Przykładowo, „drobny” błąd popełniony przez kancelarię notarialną, z którą współpracowali w tamtym czasie, niewyłapany w trakcie podpisywania umowy, spowodował bezskuteczność ustanowionych zabezpieczeń. Błahostka, która mogła kosztować ich niespełna 100 000,00 złotych.

Po nabraniu odpowiedniego doświadczenia postanowili utworzyć Fundusz Hipoteczny FILAR dokonując rejestracji jako Instytucja Pożyczkowa w Komisji Nadzoru Finansowego, co pozwoliło na udzielanie przez nich, w ramach prowadzonej działalności, pożyczek konsumenckich. Tym samym dołączyli do wąskiego grona Instytucji Pożyczkowych udzielających konsumenckich pożyczek hipotecznych (w dalszym ciągu jest ich zaledwie kilka).

Przez lata inwestowali, poprzez Fundusz Hipoteczny FILAR, wyłącznie prywatne środki, udoskonalali procedury i zdobywali niezbędne doświadczenie do tego, aby móc odpowiedzialnie zarządzać kapitałem Inwestorów.

Zdobyli nie tylko rozpoznawalność i zaufanie Klientów, ale również stali się pionierami niektórych rozwiązań na rynku. Jako jedni z pierwszych wśród pożyczkodawców hipotecznych nawiązali też szeroką współpracę z Biurem Informacji Kredytowej, pozwalającą na sprawną weryfikację i monitoring pożyczkobiorców.

Po całym tym czasie, w styczniu 2022 roku podjęli decyzję o utworzeniu Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej, która umożliwiłaby Inwestorom prywatnym ulokowanie środków na dużym i stabilnym rynku pożyczek hipotecznych. Proces rejestracji zakończony został 13.12.2023 roku i otworzył zupełnie nowy rozdział rozwoju, w którym również Państwo mogą mieć swój udział, do czego gorąco zachęcamy.

Więcej o Klaudii i Pawle mogą Państwo przeczytać w zakładce Twórcy FILAR Inwestycje ASI.

Filar Inwestycje sp. z o.o.

Pełniący funkcję zewnętrznie Zarządzającego Alternatywną Spółką Inwestycyjną (nr w rejestrze PLZASI00394)

Kapitał zakładowy 100 000,00 zł wniesiony w całości gotówką.
NIP: 9571152653
REGON: 524009700
KRS: 0001009086

„Filar Inwestycje sp. z o.o.” ASI SKA

Alternatywna Spółka Inwestycyjna zarządzana przez Filar Inwestycje sp. z o.o., w której Inwestorzy obejmują akcje w ramach umów inwestycyjnych.

Fundusz Hipoteczny FILAR sp. z o.o.


Instytucja Pożyczkowa nr RIP000575

Kapitał zakładowy 1 000 000,00 zł wniesiony w całości gotówką.
NIP: 6040211137
REGON: 382479038
KRS: 0000770019

Hipożyczka sp. z o.o.

Dotychczas pełniąca funkcję wyspecjalizowanego pośrednictwa finansowego (numer w rejestrze: RPK039609), aktualnie rozpoczynająca oferowanie jako finansujący leasingu nieruchomości dla przedsiębiorców.

Kapitał zakładowy 20 000,00 zł wniesiony w całości gotówką.
NIP: 9571152653
REGON: 524009700
KRS: 0000940198

Inwestycje to nie tylko wiedza i kompetencje, to też ludzie, którzy za tymi inwestycjami stoją.
Poniżej zamieszczamy kilka słów od twórców FILAR Inwestycje ASI, tak aby mogli Państwo ich bliżej poznać.

Paweł Jeglicki​

Przewodniczący Rady Nadzorczej FILAR Inwestycje ASI​

Chyba nie jestem mistrzem autoprezentacji.
Z resztą, opowiadanie o sobie w samych superlatywach lub przypisywanie sobie wszelkich zasług nie jest w moim stylu.

Uważam się za zdeterminowanego, pozytywnie nastawionego do życia i potrafiącego dojść do porozumienia absolutnie z każdym.

Chociaż może brzmieć to monotonnie, jestem prawdziwym pasjonatem prawa, który potrafi z zaciekawieniem wczytywać się w Kodeksy, opinie prawne lub wyroki sądów. Ogromnym plusem jest, że mogę realizować tą pasje w pracy.

Żebym jednak nie wyszedł na zupełnego nudziarza, muszę wspomnieć, że prawo to nie jedyna moja pasja. Uprawiam strzelectwo sportowe, w przeszłości startowałem nawet w zawodach w konkurencji TRAP (strzelanie do rzutków), interesuje się również boksem.

Kilka lat temu moja narzeczona zaraziła mnie zamiłowaniem do podróżowania i wspólnie udało nam się już zwiedzić spory kawałek świata. W trakcie wyjazdów okazało się, że chyba też jestem pracoholikiem, który nie do końca potrafi zapomnieć o pracy. Usprawiedliwiam to tym, że zawsze wkładam serce w to co robię. Z resztą czuję, że spółki wspólnie występujące pod nazwą FILAR są takim „dzieckiem”, o którym po prostu nie można zapomnieć i cały czas należy myśleć o ich przyszłości.

Dwa zdania, którymi kieruje się w życiu:

„Pacta sunt servanda” – łacińska paremia, jedna z zasad prawa, która dosłownie oznacza „Umów należy dotrzymywać”

„Pycha kroczy przed upadkiem” – zdanie to przypomina mi, że należy być ostrożnym, nie przeceniać swoich możliwości i zawsze zachowywać pewien poziom samokrytyki.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji